ISO 27001 Danışmanlık Hizmeti – Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 27001 danışmanlık hizmeti, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sürdürülebilirliği için önemlidir. ISO 27001 ile kuruluşlar, değer varlıkları denilen bilgi kaynaklarını/varlıklarını belirlerler ve bu değer varlıkların karşılaşabileceği olası tehditleri analiz ederek, tehdit durumunda ne tür aksiyonlar alınacağı belirlerler. Kurumsallaşmaya çalışan kuruluşlarda uygulanması gereken önemli parçalardan birisidir.

Bilgi güvenliği yönetim sistemi olarak tanımlanmış olan bu belge ile gümrüklerde çok iso 27001 bilgi güvenliği danışmanlığıdaha kolay geçiş haklarına kavuşabilirsiniz. Sunacağımız ISO 27001 danışmanlık hizmeti sonrası, Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü kazanmak adına siz de firmanıza ISO 27001 belgelendirme talep edebilirsiniz.

Bilgi güvenliği yönetim sistemi, gümrükte sağlanan faydanın dışında, müşterilerinize gizlilik taahhütlerine uyduğunuzu kanıtlamanın da bir başka yoludur.

Kuruluş, ISO 27001 danışmanlık hizmeti alarak ve bilgi güvenliği yönetim sistemini uygulayarak;

  • Öncelikli olarak iş sürekliliğini sağlamak konusunda büyük bir adım atmış olacaktır. Herhangi bir felaket senaryosunda işe devam etme yetkinliğine sahip olabilmek büyük bir avantajdır.
  • Müşteri ve tedarikçileri ile yapacağı gizlilik sözleşmeleri ile birlikte, hem müşteri hem de tedarikçi gözünde güvenilir bir imaj sergilenir.
  • Bilgi kaynaklarının kaybolmasının önüne geçer, bilgiyi sistematik şekilde korumanıza fayda sağlar.
  • Yetkilendirilmiş yükümlü statüsünden dolayı gümrük geçişlerinde kolaylık sağlar
  • Bilgi güvenliği açıkları belirlenerek, aksiyonlar dahilinde kapatılır ve yönetilir.
  • ISO 27001 belgesi sahibi az sayıdaki firma içerisinde yer etmenizi ve rakiplerinizin önüne geçmenize fırsat sağlar.
  • Yasal yükümlülüklere uyma konusunda yardımcı olur.

Eğer ISO 27001 sistemi kurulumu için bir yönetim sistemi altyapınız yok ise ISO 27001 danışmanlığı öncesi ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

top