FSC Belgesi Danışmanlığı

fsc belgesi orman yönetimiFSC belgesi ile firmalar, elde edilen orman ürünlerinin iyi yönetilmiş ormanlardan veya kontrollü kaynaklardan gelmiş olduğunu Coc Yönetim Sistemi‘ni uygulayarak ve fsc denetimlerinden geçerek taahhüt ederler. Ürettikleri ürünlerin kontrolsüz ağaçlardan değil kontrollü üretilen ağaçlardan olduğunu ve karışmadığını doğrular.

FSC belgesi, orman ürünlerini üreten, işleyen, sevkiyatını yapan tüm kuruluşlar için alınabilen bir belgedir. Günümüzde kaynaklarımız gün geçtikçe azalıyor ve bu azalışa bağlı olarak kuruluşlar sürdürülebilir bir hayat için daha dikkatli olmaya özen gösteriyorlar.

Günden güne artış gösteren çevre bilinci ile birlikte birçok kuruluş, kullanmış olduğu ağaç hammaddelerinin ve yarı mamullerinin doğru şekilde yönetilmiş ormanlardan tedarik edilmesini talep etmektedir. Akredite edilmiş FSC konusunda faaliyeti olan uluslararası belgelendirme firmaları bu konudaki güvenceyi sağlamaktadır.

CoC (chain of custody) Yönetim Sistemi Nedir?

Koruma ve Gözetim Zinciri, hammaddenin yani ağacın ormandan tüketiciye kadar ki tüm safhalarını kapsayan bir yönetim sistemidir.

FSC Nedir? Ne İş Yapar?

FSC, dünya çapında faaliyet gösteren Forest Stewardship Council kuruluşunun baş harflerinden meydana gelmektedir.

Bağımsız ve akredite olan COC programlarını yürüten, çeşitli sosyal ve çevre örgütleri, orman ürünleri sektöründe çalışan firma temsilcilerini, ahşap birliklerini ve orman ürünleri konusunda belgelendirme hizmeti sağlayan kuruluşları barındıran kar gütmeyen, bir sivil toplum oluşumudur.

Eğer siz de FSC belgelendirme aşamasına geçmeden önce danışmanlık alarak sisteminizi güçlendirmek istiyorsanız. Detay Danışmanlık‘ın kıdemli danışmanlarından faydalanabilirsiniz. Bizden teklif almak için lütfen iletişime geçin.

top